UAB „Borela“ gyvenimas iš arčiau: naujienos, aktualijos ir iššūkiai
2018.11.09

UAB „Borela“ gyvenimas iš arčiau: naujienos, aktualijos ir iššūkiai

2018.11.09
Ekologiškų pluoštinių kanapių gaminiai po truputį atranda vis daugiau vietos rinkoje. Puikios kokybės gaminius siūlanti UAB „Borela“ gamykla siekia, kad kuo didesnė dalis žmonių iš arčiau susipažintų su įmonės veikla ir jos kokybės standartais.

Baltijos šalyse užaugintos ekologiškos pluoštinės kanapės perdirbamos į aukščiausios klasės produktus, kurie pasiekia ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių lentynas. Norėdami plačiau išgirsti apie įmonės veiklą, kuo pastaruoju metu gyvena UAB „Borela“  ir su kokiais iššūkiais susiduria, kalbiname įmonės vadovą Paulių Paršeliūną.

Prieš metus didžioji dalis ūkininkų nuogąstavo, kad derlius pražuvo liūtyse, ką atnešė dabartinė vasaros kaitra?

Kadangi buvo labai sausas pavasaris ir vasara, tikėjomės daug mažesnio derliaus. Kol kas, nuėmę pirmųjų laukų derlių, manome, kad turėsime vidutinį derlingumą, kas yra apie 500 kg iš vieno hektaro. Per mūsų veiklos istoriją geriausias derlius siekė 650–700 kg iš hektaro. Žinoma, siekiamybė yra tona ekologiškų kanapgrūdžių iš hektaro.

Įmonė puoselėja aukštus kokybės standartus, juos patvirtina ir sertifikatai. Kokių kokybės rodiklių tikitės šiais metai, kai teko patirti tokius radikaliai skirtingus sezonus?

Kokybės laukiame geresnės nei pernai, nes praeitą vasarą nemaža dalis hektarų liko nekultivuota. Taip nutiko todėl, kad jie buvo užpilti lietaus ir ūkininkai net negalėjo įvažiuoti į laukus. Ypač prasti buvo mikrobiologiniai rodikliai – didelis bakterijų kiekis, nulemtas aukšto drėgmės lygio.

Praėję metai sukėlė nusivylimą dėl mikrobiologinių rodiklių, tačiau orų permainos – ne vienintelis veiksnys, kenkiantis aukštos kokybės standartams. Su kokiais dar iššūkiais susiduriate ir kaip juos sprendžiate?

Pagrindinis iššūkis, su kuriuo susiduriame, – nemažas priemaišų kiekis žaliavoje, jis dėl sėjomainos yra būdinga Baltijos regiono dirvožemiui. Planuojame investicijas į naują atskirą grūdų tvarkymo – valymo ir pasterizavimo – liniją, tikimės ją turėti jau 2019 metų antrą ketvirtį. Tokiu būdu galėsime pasiekti pačius aukščiausius švarumo standartus Europoje. Papildomai ketiname investuoti į „Borelos“ fabriką, o tiksliau – tik į kokybės gerinimą, siekiant ne tik atitikti rinkos diktuojamus vis didesnius reikalavimus, bet ir dar daugiau – būti žingsniu priekyje, kad galėtume patenkinti išrankaus ir išsilavinusio kliento lūkesčius. Didesnį dėmesį kokybei skirsime ir todėl, kad mūsų produkcija po truputį juda link didžiųjų prekybos centrų lentynų, kur egzistuoja specifiniai reikalavimai. Taip pat siekiame gauti BioSuisse ekologinį sertifikatą mūsų produkcijai, nes taip pat vystome savo pardavimus Šveicarijoje. Tai dar vienas kokybės įvertinimas mūsų įmonei.

Kaip sekasi vykdyti rinkos plėtrą? Ar nesusiduriate su didesniais konkurentais?

Po truputėlį pradėjome judėti į Australijos rinką, pora krovinių jau sėkmingai iškeliavo ir dar keliaus. Į Amerikos rinką vis dar sunku įsilieti, tačiau pastaruoju metu matome nemažai metinių kontraktų užklausų. Nors Europos rinka yra ganėtinai stabili, tačiau šiek tiek nuvilianti, nes po praeitų metų sąstingio ji dar neatsitiesė, pardavimų kilimas nefiksuojamas, o konkurencija per pastaruosius dvejus metus tik augo – vežamos pigios žaliavos ir produktai iš Kinijos, nors naujų didelių rinkos žaidėjų neatsirado.

Kur galėsime Jus išvysti šiais metais? Kaip ieškote naujų partnerių ir kontaktų?

Dalyvavimą parodose šiek tiek pakeitėme, nes sėdėjimas ir žvejojimas, kol užkibs, nėra pasiteisinanti strategija. Dėl šios priežasties nusprendėme dalyvauti tik pagrindinėje organinio maisto parodoje Europoje „Biofach“, ten galėsite sutikti mus ir susipažinti su mūsų stendu. Aktyviau pradėsime dalyvauti ingredientų parodose Europoje ir JAV. Dėl kitų parodų dar svarstome, bet, kaip ir minėjau, keičiame strategiją ir greičiausiai bandysime įsilieti į B2B platformas, kuriose galima užmegzti partnerystę tarp gamintojų ir privačių užsakovų.

Kontaktai

Tel. nr.: +37067689588
El. paštas: info@borela.eu

UAB Borela

Jovarų g. 3, Voškonių k.,
LT-54342 Kauno r.
Įmonės kodas 303310060