Pluoštinių kanapių pardavimai: tendencijos
2018.12.14

Pluoštinių kanapių pardavimai: tendencijos

2018.12.14
Išgirdę apie produktus, pagamintus iš pluoštinių kanapių, dažnai juos dar vertiname atsargiai. Tačiau šie produktai žengia į rinką sparčiu žingsniu. Galbūt Lietuvoje dar nespėjome pripažinti šių plačiai naudojamų produktų, tačiau užsienio rinka tai jau padarė, į ją eksportuojama didžioji UAB „Borela“ produkcijos dalis.

Plačiau papasakoti apie Lietuvos ir užsienio rinką sutiko UAB „Borela“  eksporto pardavimų vadybininkas Vilius Janušaitis ir pardavimų vadybininkė Deimantė Litvinskaitė. Jie atskleis, ko šiuo metu nori klientai.

Kanapės Lietuvoje vis dar kontraversiška tema, atrodo, kad žmonėms dar trūksta žinių apie šį produktą. Ar tai matote ir lygindami Lietuvos bei užsienio rinkas?

Mūsų pardavimai Lietuvoje apima tik apie 1 proc., likusius 99 proc. – eksportuojame. Daugumai Lietuvos pirkėjų žodis „kanapė“ vis dar sukelia šypseną, kanapių maisto produktai siejami su narkotinėmis medžiagomis, esame sulaukę klausimų, ar nuo kanapių sėklų ar aliejaus galima apsvaigti. Pardavimams įtaką daro ir nesidomėjimas sveika mityba, švietimo trūkumas bei didelė kaina. Jaučiame, kad užsienio rinka šiuo klausimu yra stipriai patobulėjusi, iš klientų sulaukiame domėjimosi ne naudingosiomis savybėmis, bet daugiau techninių ir kokybinių klausimų. Taip kartu mokomės ir augame.

Kai matomas toks ryškus pardavimų skirtumas, greičiausiai prekės Lietuvos ir užsienio rinkoms labai skiriasi. Kokius Jūsų gaminamus produktus renkasi lietuviai, o kokius – užsieniečiai?

Lietuviai renkasi kanapių aliejų ir baltymus. Šiuos produktus mūsų platintojai pakuoja į mažmenines pakuotes ir tiekia į prekybos tinklus. Kanapių aliejaus ir proteino gerosios savybės plačiausiai aptariamos socialiniuose tinkluose ir kitose medijose, todėl šių produktų populiarumas yra didžiausias, palyginti su kitais kanapių produktais. Užsienio rinkose pirmauja lukštentos kanapių sėklos ir baltymai. Šie du produktai keliauja ne tik į mažmenines pakuotes, tačiau yra naudojami ir kaip ingredientai, gaminant įvairius produktus. Pavyzdžiui, kanapių baltymai naudojami baltyminiuose batonėliuose, makaronuose, baltyminių kokteilių mišiniuose, baltymais praturtintuose blynų ir kt. kepinių mišiniuose; lukštentos kanapių sėklos naudojamos kanapių pieno gamyboje, užtepėlėse, padažuose (tarkim, pesto), batonėliuose, sėklų salotoms ar kepiniams, mišiniuose ir t. t.

Kaip keitėsi Jūsų pardavimai šiais metais? Ar stebimas augimas?

Pardavimai šioje rinkoje yra nuolat kintantys, tai priklauso nuo sezoniškumo, derliaus, konkurencijos, kokybės ir kitų veiksnių. Šiais metais jaučiame pardavimų augimą dėl mūsų gaminamos produkcijos pranašumo, palyginti su konkurentais. Mes užtikriname tik aukščiausios kokybės ekologiškus kanapių produktus, užaugintus ir perdirbtus Europos Sąjungoje vieninteliame BRC kokybės standartą turinčiame kanapių perdirbimo fabrike.

Minėjote, kad net 99 proc. savo produkcijos eksportuojate į užsienio rinką. Kokios šalys yra Jūsų eksporto sąraše?

Pagrindinė eksporto kryptis – Europa. Tai tokios šalys kaip Didžioji Britanija, Italija, Vokietija, Lenkija, Švedija, Danija, Čekija, Olandija, Suomija, Kroatija, Graikija, Liuksenburgas, Šveicarija, Japonija, Malaizija ir kitos. Nauja daug žadanti kryptis – Australija. O mūsų tikslas – JAV, Kanada.

Kokiais kriterijais vadovaudamiesi produkciją renkasi Lietuvos pirkėjai ir kokiais – užsieniečiai?

Lietuvos pirkėjai (mažmena) prekę skirsto pagal tokius prioritetus:

 • produkto kaina lentynoje;
 • pakuotės dizainas;
 • produkto skonio savybės;
 • kilmės šalis – prioritetas Lietuva.

Užsienio pirkėjai (didmena) pirmiausia dėmesį kreipia į:

 • kokybę:
  • produkcijos (organoleptinės savybės, tyrimų rezultatai);
  • komunikacijos, problemų sprendimo;
 • kainą – produkto, logistikos;
 • kilmės šalį.

Gal galėtumėte trumpai paminėti, kuo verčiasi svarbiausi užsienio klientai?

Pagrindiniai klientai – ekologiškų maisto produktų gamintojai, pakuotojai, prekybininkai. Kosmetikos pramonei galime pasiūlyti ekologišką kanapių sėklų aliejų, tačiau dėl aukščiausios kokybės ir šalto pirmo spaudimo kaina būna per aukšta, taip pat per trumpas galiojimo laikas, taigi jį renkasi ne visos įmonės.

Kontaktai

Tel. nr.: +37067689588
El. paštas: info@borela.eu

UAB Borela

Jovarų g. 3, Voškonių k.,
LT-54342 Kauno r.
Įmonės kodas 303310060