Misija – kokybė
2018.10.11

Misija – kokybė

2018.10.11
Kanapės – daugeliui girdėtas, neretam šypseną keliantis augalo pavadinimas. Tačiau kol kas tik maža dalis tarp savo kasdienio vartojimo produktų galėtų paminėti pluoštinių kanapių gaminius. O visai be reikalo! Tie, kurie išdrįso juos išbandyti, jau įsitikino naudingomis kanapių savybėmis ir lietuviškų gaminių kokybe. Kokybė – būtent toks yra UAB „Borela“ tikslas. Įmonė, tiekianti tik aukščiausios kokybės ekologiškus pluoštinių kanapių produktus, siekia patenkinti net ir paties išrankiausio kliento poreikius. Štai kodėl žaliavos perdirbimo ir produkto gamybos procesas yra nuolat kontroliuojamas, laikomasi visų ekologinės gamybos ir producijos ženklinimo reikalavimų.
Išsamiau apie tai, kaip įmonėje puoselėjama kokybė, pasakoja UAB „Borela“ kokybės vadybininkas Laurynas Lukošius.

Kokius žingsnius, siekdami užtikrinti aukščiausią gaminių kokybę, atliekate?

Pirmas svarbiausias dalykas, kurį padarėme – tai BRC sertifikato įdiegimas. Jis užtikrina aukščiausią kokybę maisto saugos grandinėje ir jo nustatytų reikalavimų laikomės kiekvieną dieną. Šiuo sertifikatu patvirtinama, kad yra sekama visa maisto saugos grandinė: nuo žaliavos, jos tiekėjo – ūkininko, iki parduotuvės lentynos. Procesas prasideda nuo vizito pas ūkininkus ir mėginių surinkimo, anstpaudavimo. Tuomet jie siunčiami į laboratoriją, kur yra nustatomas priemaišų ir pesticidų kiekis, galimi mikrobiologiniai (bakterijos, pelėsiai, mielės), cheminiai taršos šaltiniai, neleistinos alerginės priemaišos (pvz., kviečiai).  Be abejo, tuo testavimas dar nesibaigia, pagaminus produktą, jis dar kartą yra patikrinamas.

Taip pat įmonėje „Borela“ griežtai laikomasi skaidrumo principo –  visą įmanomą informaciją apie gaminį galima rasti jo etiketėje. Joje atsispindės sertifikuotas ženklinimas, gamybos, žaliavos partijos numeris (iš jo galima sužinoti netgi ūkininką, iš kurio žaliavos produktas yra pagamintas). Be to, etiketėje matomas ir produkto partijos kodas, jame užšifruota, kada jis buvo gaminamas, kas tuo metu dirbo, kokie procesai (remontas ar pan.) vyko įmonėje.

Kuo ypatinga UAB „Borela“ naudojama žaliava?

Bene svarbiausias aukščiausios kokybės produkto komponentas – aukščiausios kokybės žaliava. UAB „Borela“ naudojama žaliava išsiskiria tuo, kad kanapės jai gauti yra auginamos Baltijos šalyse, o Europoje didžioji dalis kanapių sėklų importuojama iš Kinijos.

Kokie reikalavimai yra taikomi ekologiškai žaliavai?

Ekologiškai produkcijai reikalinga ekologiška žaliava. O šiai nustatyti, taikomi 3 pagrindiniai reikalavimai:

  1. Joje negali būti pesticidų.
  2. Žaliavoje neturi būti jokių GMO priemaišų.
  3. Radiacijos tyrimo rezultatai privalo būti neigiami.

Kuo išskirtinė „Borelos“ produkcija?

Visi UAB „Borela“ produktai gaminami tik iš sertifikuotų FINOLA rūšies kanapgrūdžių, užaugintų ekologiniuose Baltijos šalių ūkiuose, tad jie – 100 % natūralūs, juose nėra konservantų, dirbtinių maisto priedų, dažiklių, pridėtinio cukraus, alergenų. Čia turėtų suklusti veganai – taip, tai dar vienas jiems tinkamas vietinių produktų krepšelis.

Preciziškai taikant visus minėtus tikrinimo būdus, atliekant laboratorinius tyrimus, kuopščiai fiksuojant statistinius duomenis, nuolat mokantis, diegiant novatoriškiausius gamybos procesus ir kaupiant patirtį, ekologiškų pluoštinių kanapių sėklų perdirbimo gamykla UAB „Borela“ sėkmingai vykdo savo veiklą rinkoje bei užtikrintai žengia išsikelto tikslo link.

 

 

Kontaktai

Tel. nr.: +37067689588
El. paštas: info@borela.eu

UAB Borela

Jovarų g. 3, Voškonių k.,
LT-54342 Kauno r.
Įmonės kodas 303310060